A K U P R E S U R A
cóż to takiego?
To celowe uciskanie miejsca na uchu, ręce, stopie, odpowiadające jakiemuś narządowi

Mało znane miejsce akupresury : ucho

ear (niebawem podam punkty, które warto uciskać)
*******************
Najmniej stosowane miejsce akupresury:
stosowanie samodzielne jest proste, łatwe, choć może  wcale nie - przyjemne.

ręce
left eye
left. right right eye

A teraz o klamerce.

Jestem zamiłowaną kolekcjonerką klamerek. Przywożę je z r óżnych krajów, które odwiedzam. Niby są podobne, ale zawsze czymś jednak się różnią. Najpiękniejszymi, są te najmniejsze, ale dla naszych tutaj celów  są zupełnie nieużyteczne. Największe przywiozłam z Tunezji. Te wielkie  wspaniale służą akupresurze. A jak ? Opiszę to poniżej:
klamerka Rewelacyjne działanie klamerek na miejsca wskazane na rękach!
Sprawdziłam to w przypadku wszelkich bólów gardła (lewa ręka, Środkowa część palca wskazującego). A teraz anegdota. Usłyszałam kiedyś, jak w mojej ulubionej audycji muzycznej prowadzący dziennikarz a zarazem wokalista pewnej znanej formacji muzycznej nagle stracił był głosi obawiał się, czy uda się jego najbliższy koncert. Poradziłam mu, aby użył klamerki albo czegoś uciskającego na to właśnie miejsce i efekt przyszedł. Koncert ów bardzo się udał. W przypadku kłopotów z zatokami sprawdzone jest użycie klamerki na dolną część  kciuka prawej ręki. Polecam jeszcze szybkie działanie takiej metody w przypadku kłopotów z żyłami (najwyższa część środkowego palca prawej dłoni) oraz z żołądkiem (środkowa czść palca serdecznego lewej dłoni ) To miejsca, które ja sprawdziłam i polecam. Ogólnie przy bólach brzucha należy naciskać środkową część palca serdecznego lewej ręki. Kłopotom z dolnymi kończynami można jakoś zaradzić uciskając palec środkowy lewej ręki. I tak: górna jego część to  kolano , dolna - stopa .  Dla poprawy widzenia, czyli dla oka , oprócz używania dostępnych środków na plamkę żółtą, sprawdziłam działanie klamerki na górnej części lewego kciuka.
Metoda szybka, łatwa i posiadająca jeszcze jedną zaletę; można przy niej  robić coś innego. A klamerka? Klamerka zastąpi nas nawet wtedy, kiedy nie mamy już siły uciskać drugą ręką, co jest nieodzowne  w przypadku zwykłej akupresury.
Krzysia Skrzypczyńska
PS. Powyższe sprawdziłam nie raz i polecam.

Najbardziej znane i najczęściej stosowane miejsce akupresury: stopy

niestety, samodzielne stosowanie jest zbyt obciążające i wymaga zwykle pomocy ze strony innych osób.
Tutaj je jedynie odnotowuję i odsyłam (
Patrz: http://www.akupresura.akcjasos.pl/index.html)


stuple stopa lewa footstopa prawa
Stopa to dość odległa ręce ( szczególnie u osób otyłych czy po prostu, leniwych ) część ciała.
Wspomnę tylko o miejscu na palcu grubym, miejscu najdalszym jego końcowi, a najbliższym stopie po stronie przegubu. Tu znajduje się punkt nacisku odpowiedzialny za zęby po przeciwległej stronie obu szczęk. Sprawdziłam sensowno
ść uciskania palca prawej stopy, kiedy bolał mnie
ząb
po lewej stronie i ... odwrotnie. W przypadku braku natychmiastowego kontaktu z dentystą, możemy często odroczyć swoją u niego wizytę. W pewnym momencie przekonamy się, że przychodzi ulga.
I jeszcze jedno. Ból okołomiesiączkowy odbija się również w miejscu okołokostkowym na zewnątrz i od wewnątrz. To miejsce ucisku, masowania bądź przykładania termoforu.

Oprócz powyższych punktów w przypadku stanów przed- i już grypowych można stosować zwyczajne uciski oburącz na karku.

najbardziej mi bliskie jest działanie w przypadku kataru i kaszlu

(zdjęcia niebawem)

polecam również MUDRY - jogę palców rąk o nazwie Ayurveda

sprawdzone, ważne szczególnie w sytuacjach nagłych

(dla szybkiego zobrazowania korzystam ze zdjęć znakomitego Piotra Kajmera)

saving mudra -najważniejsza mudra -MUDRA saving mudra RATUJĄCA ŻYCIE (należy pamiętać o niej zawsze i wszędzie, w/g zasady: "nasze życie w naszych rękach", to taka "nasza nitrogliceryna")-sprawdzona, rewelacyjna! (technika: wskazujący na poduszeczkę pod kciukiem, trzy palce: kciuk, środkowy i serdeczny razem, mały-antenka)

life mudra -MUDRA ŻYCIA - wyrównująca stan energetyczny wszystkich narządów ( potocznie mówiąc: energizuje ), dobra po zabiegach i wyczerpaniu, korzystnie wpływa na wzrok ( polecam !) (technika: kciuk,mały i serdeczny razem)

knowledge mudra -MUDRA WIEDZY - mudra uspokojenia w stresie, mudra koncentrująca, wzmacniająca - (dla zdenerwowanych i wysokociśnieniowców) (technika: kciuk i wskazujący razem)

earth mudra - MUDRA ZIEMI - mudra antystresowa (technika: kciuk i serdeczny razem)

god mudra -MUDRA BOGA WÓD - mudra dla brzucha i płuc (technika: mały na poduszeczkę pod kciukiem, przyciskamy go kciukiem, a to wszystko obejmujemy jeszcze drugą ręką- dla równowagi)

energy mudra - MUDRA ENERGII - mudra przeciwbólowa, oczyszczająca, wydalająca wszelkie zanieczyszczenia z żołądka i układu moczowego (technika: kciuk, środkowy i serdeczny razem)

rising mudra - MUDRA UNOSZĄCA albo ODCHUDZANIA   - mudra wspomagająca chudnięcie ( pod warunkiem diety: owoców cytrusowych, bananów, jogurtu i ryżu, 8 szklanek przegotowanej wody ), stosowana też  przy chorobach płuc (technika: ręce splecione jak do modlitwy, przy czym jeden kciuk wystaje z obręczy drugiej ręki; jej kciuka i palca wskazującego )

A teraz coś na deser:

Ból brzucha? - spróbuj: metody

- prawa ręka - kciuk schowany w innych palcach dłoni
- lewa ręka - kciuk i wskazujący razem
- obie ręce luźno zwisają wzdłuż ciała.

back kontakt-contact to me

© K.S Ostatnia aktualizacja:  2017
zapisz do ulubionych
banner krzysi
gg;

istnieją również ważne punkty akupunkturowe na twarzy
(w opracowaniu)

face points